Jeśli interesują cię zagadnienia „threat huntingu” oraz chciałbyś projektować i tworzyć narzędzia i rozwiązania cyberbezpieczeństwa ta oferta pracy jest dla Ciebie.
Do zespołu ds. projektów innowacyjnych aktualnie prowadzimy rekrutację na stanowisko:

Analityk bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania

Opis stanowiska:

  • Realizacja prac badawczych, udział w opracowaniu koncepcji funkcjonalnej oraz weryfikacja przyjętych wymagań narzędzi i rozwiązań cyberbezpieczeństwa
  • Realizacja prac w zakresie badania stosowalności narzędzi analitycznych do identyfikacji cyber zagrożeń
  • Prace badawcze w dziedzinie tworzenia wzorców obsługi i rejestracji incydentów
  • Analiza właściwości funkcjonalnych prototypów na kolejnych poziomach gotowości technologicznej
  • Współpraca z architektami, programistami oraz testerami w zakresie analizy otrzymywanych wyników prac badawczych i rozwojowych

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe na kierunku technicznym
  • Doświadczenie w pracy z przemysłowymi systemami sterowania (Industrial Control Systems) na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem
  • Dobrą znajomość modelu TCP/IP, działania sieci LAN i technologii sieciowych
  • Znajomość systemów klasy SIEM
  • Znajomość protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych w systemach ICS
  • Znajomość komponentów systemów ICS m.in.: Programmable logic controller (PLC), Human Machine Interface (HMI), Remote Terminal Units (RTU), Supervisory Control And Data Acquisition (SCADA)
  • Wiedzę w zakresie systemów operacyjnych Windows, Linux, Unix
  • Wiedzę dotycząca najważniejszych rodzajów cyberzagrożeń, w tym wektorów ataków i mechanizmów funkcjonowania struktur cyberprzestępczych, szczególnie w obszarze systemów ICS
  • Wiedza w zakresie analizy danych, korelacji logów, scenariuszy ataków na systemy sterowania przemysłowego
  • Znajomość rozwiązań stosowanych do monitoringu bezpieczeństwa OT, analizy logów i korelacji zdarzeń
  • Znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie zapewniającym swobodne czytanie dokumentacji technicznej

Dodatkowymi atutami mogą być:

  • Doświadczenie we wdrażaniu narzędzi systemów z obszaru bezpieczeństwa systemów ICS
  • Posiadanie certyfikatów branżowych z obszaru bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania
  • Znajomość Cyber Kill Chain, MITRE ATT&CK for ICS oraz koncepcji taktyk, technik i procedur (TTP)

Oferujemy:

  • elastyczną formę zatrudnienia, dostosowaną do Twoich potrzeb (etat lub B2B)
  • atrakcyjne wynagrodzenie: podstawowe + premia
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • pakiet benefitów (LuxMed, PZU, Multisport)
  • uczestnictwo (kierowanie) w projektach
  • współpracę z doświadczonym zespołem ekspertów