Projektant rozwiązań bezpieczeństwa MS Azure

Opis stanowiska
  • Projektowanie rozwiązań cyberbezpieczeństwa platformy MS Azure opartych o natywne narzędzia jak i zewnętrznych dostawców
  • Realizacja prac badawczych i rozwojowych, udział w opracowaniu koncepcji funkcjonalnej oraz weryfikacja przyjętych wymagań narzędzi i rozwiązań cyberbezpieczeństwa
  • Realizacja prac w zakresie badania stosowalności narzędzi analitycznych do identyfikacji cyber zagrożeń związanych z MS Azure
  • Prace badawcze w dziedzinie tworzenia wzorców obsługi i rejestracji incydentów związanych z MS Azure
  • Analiza właściwości funkcjonalnych prototypów na kolejnych poziomach gotowości technologicznej
  • Współpraca z architektami, programistami oraz testerami w zakresie analizy otrzymywanych wyników prac badawczych i rozwojowych
  • Projektowanie i rozwój bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych, w tym wyznaczanie standardów zgodnie z wymaganiami biznesowymi
Wymagania
  • Wykształcenie wyższe o kierunku informatycznym lub pokrewnym
  • Dobra znajomość platformy MS Azure
  • 2 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z projektowaniem lub utrzymywaniem architektury bezpieczeństwa rozwiązań opartych o platformę MS Azure
  • Wiedzę z zakresu działania rozwiązań klasy SIEM oraz doświadczenie w działaniach związanych z monitoringiem bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej i analizą logów
  • Znajomość przynajmniej jednego z języków programowania: Python, Bash, JavaScript. Umiejętność pisania skryptów ułatwiających pracę z logami i automatyzujących codzienną pracę będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość zasad działania systemów i technologii bezpieczeństwa m.in.: Firewall, IPS/IDS, VPN, WAF, EDR, DLP itd.
  • Wiedza dotycząca najważniejszych rodzajów cyberzagrożeń, w tym wektorów ataków i technik stosowanych przez cyberprzestępców oraz metod obrony przed nimi. Znajomość Cyber Kill Chain, MITRE ATT&CK Framework oraz koncepcji taktyk, technik i procedur (TTP); będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie zapewniającym swobodne czytanie dokumentacji technicznej
Dodatkowymi atutami mogą być:
  • Posiadanie certyfikatów branżowych z obszaru systemów operacyjnych, sieci, bezpieczeństwa
  • Doświadczenie w AGILE/SCRUM
  • Znajomość JIRA/Confluence
Oferujemy:
  • elastyczną formę zatrudnienia, dostosowaną do Twoich potrzeb
  • atrakcyjne wynagrodzenie: podstawowe + premia
  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • pakiet benefitów (LuxMed, PZU, Multisport)
  • uczestnictwo (kierowanie) w projektach
  • współpracę z doświadczonym zespołem ekspertów
Zainteresowanych prosimy o wysyłanie CV na [email protected]